Dlaczego Zachodniopomorskie Centrum Neuroterapii, czyli co nas wyróżnia?

Jesteśmy największym ośrodkiem dostarczającym usługi neuroterapeutyczne w województwie. “Centrum” powstało w 2020 roku jako odpowiedź na wzrastające zainteresowanie innowacyjnymi i skutecznymi metodami leczenia wielu chorób, a także poprawy zdolności poznawczych u zdrowych ludzi.

Najlepszy sprzęt

“Centrum” dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym z certyfikatami CE, służącym zarówno do terapii, jak i do diagnostyki. Łącznie, w ośrodku znajdują się dwa aparaty do Neurofeedbacku, dwa aparaty do tDCS i jeden do diagnostyki QEEG.

Szczegółowa diagnostyka

“Centrum” jako jedyne w regionie prowadzi pełnoczepkową diagnostykę QEEG (ilościowe EEG) z 19 punktów na głowie pacjenta, według międzynarodowego standardu “10-20” oraz diagnostykę LORETA – tomografię elektromagnetyczną niskiej rozdzielczości. Pozwala to na dokładną ocenę funkcjonowania mózgu w 2D i 3D, trafne dobranie protokołu treningowego i skuteczne leczenie.

Doświadczony terapeuta

Terapię/treningi prowadzi dyplomowany neuroterapeuta ( ukończone studia m. in. z neurofizjoterapii oraz terapii biofeedback-EEG), posiadający 5 certyfikatów ukończenia szkoleń w największych ośrodkach zajmujących się Neurofeedbackiem w Polsce (Biomed we Wrocławiu i Akademia Biofeedback w Warszawie).

Baza naukowa

“Centrum” dysponuje własną bazą naukową w postaci bogatej literatury dotyczącej Neurofeedbacku i Przezczaszkowej stymulacji prądem stałym, a także z dziedzin neurofizjologii, neuropatologii, fizjologii i psychologii. Na bieżąco śledzimy przeglądy badań naukowych, opracowujemy i tłumaczymy artykuły i metaanalizy, z których część umieszczamy na naszej stronie. Wszystko po to, aby pacjenci i inne osoby zainteresowane mogły więcej dowiedzieć się o skuteczności wykonywanych terapii.

Współpracujemy z Uniwersytetem Szczecińskim!

Mamy zaszczyt współpracować z Uniwersytetem Szczecińskim – największą uczelnią w województwie. Oferujemy studentom uczelni specjalne zniżki, gdyż doskonale rozumiemy, że studia są kosztowne, a studenci to grupa, która może mocno skorzystać z terapii Neurofeedback, szczególnie w zakresie usprawniania pamięci, zdolności koncentracji i poprawienia ogólnej wydajności intelektualnej.

Jak wygląda i ile kosztuje terapia Neurofeedback?

Na pierwszej wizycie konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki QEEG (ilościowe EEG) oraz tomografii elektromagnetycznej o niskiej rozdzielczości, celem zebrania danych dotyczących aktywności mózgu przy otwartych i zamkniętych oczach oraz w trakcie wykonywania zadania poznawczego. Na głowie pacjenta umieszcza się elektrody w 19-stu punktach, które odbierają sygnał EEG z mózgu. Sygnał jest przetwarzany na postać ilościową i graficzną. Terapeuta musi usunąć powstałe na wykresach artefakty związane z ruchem gałek ocznych i napięciem mięśni twarzy. Wtedy możliwa jest ocena aktywności mózgu – częstotliwości, amplitudy i napięcie fal w korze mózgowej, różnice między tymi parametrami w poszczególnych obszarach kory i dobór protokołu terapeutycznego, który będzie prowadził do oczekiwanej przez pacjenta zmiany. Terapeuta przeprowadza też wywiad zdrowotny i pyta o obecny stan zdrowia i przyjmowane leki, gdyż niektóre substancje mogą wpływać na aktywność mózgu. Mile widziane jest dostarczenie aktualnej dokumentacji medycznej, szczególnie dotyczącej leczenia neurologicznego lub psychiatrycznego. W trakcie sesji terapeutycznej pacjent siedzi wygodnie na fotelu przed monitorem, stara się zrelaksować i gra w gry treningowe. Zadaniem pacjenta jest wprowadzenie umysłu w taki stan, aby zdobywać punkty w grze. Gdy zdobywa punkty, jest to równoznaczne z osiągnięciem pożądanego rezultatu. Poprzez stałe powtarzanie, pacjent uczy się kierować aktywnością mózgu, która sprzyja łagodzeniu objawów danego zaburzenia lub osiąganiu korzystnego stanu emocjonalnego bądź poznawczego. Istotne jest, aby pacjent nie ruszał się w trakcie sesji, starał się unikać zbytniego mrugania oczami i napinania mięśni twarzy.

Ważne: zaleca się, aby pacjent nie przyjmował kofeiny ani nikotyny minimum 1 godzinę przed treningiem.

Koszt jednej sesji terapeutycznej: 110 zł, w pakiecie 10 sesji 100 zł za sesję. Dla studentów Uniwersytetu Szczecińskiego: 70 zł
Sesja trwa 40-50 minut.

Jak wygląda i ile kosztuje terapia Przezczaszkową stymulacją prądem stałym (tDCS)?

W przypadku terapii tDCS nie jest konieczne wykonanie diagnostyki QEEG, ponieważ terapię przeprowadzamy na podstawie badań klinicznych. Pacjent musi dostarczyć dokumentację medyczną, aby terapeuta mógł zapoznać się z historią choroby i zastosowanym leczeniem. Wilgotne elektrody, podłączone do aparatu tDCS, są umieszczane na odpowiednim miejscu na głowie pacjenta, w zależności od występującego zaburzenia, i przyczepiane opaską. Pacjent siada na fotelu i może oglądać film, słuchać muzyki bądź czytać. Rzadkimi skutkami ubocznymi terapii mogą być: delikatne mrowienie, pieczenie i zaczerwienienie w miejscu stymulacji.

Koszt jednej sesji terapeutycznej: 100 zł, w pakiecie 10 sesji 90 zł za sesję. Sesja trwa 30 min.

Aby umówić się na wizytę diagnostyczną i wstępną sesję terapeutyczną, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

+48 503 526 907

centrumneuroterapii@gmail.com

Zachodniopomorskie Centrum Neuroterapii

ul. 3 Maja 25-27, piętro II, gabinet 311.
70-215 Szczecin
NIP: 8522666280